Velmi komplexní malba tužkou se spoustou detailů, obličejů, otazníků.

10 věcí, podle kterých poznám holku s aspergerem

Ahoj, na blogu Aspergersgirls byl pátého května publikován moc hezký článek, který vám zde přeložím. http://aspergersgirls.wordpress.com/2014/05/05/10-ways-i-can-spot-and-aspie-girl/

10 věcí, podle kterých poznám holku s aspergerem:
1. Má hluboké, oduševnělé oči. Kouká se možná do země nebo jinam, její oči jsou velké a odlišné. Má v nich příběh. A má v nich pravdu.
2. Úsměv, z kterého se dá vyčíst, že se cítí nepohodlně, úsměv, který komíhá od zamračeného pohledu až po naprosto upřímný veselý úsměv, kdy se celá rozjaří a rozzáří jako malé dítě, je přitom tolik autentická.
3. Pořád se vám zdá, že tápe, hádá, zkoumá, jestli jste ji pochopili správně, objasňuje sebe a své jednání a předkládá vám spoustu extra informací, abyste ji pochopili správně. Ptá se, hledá nápovědy a pomoc, pak vše zahodí a začne odznova. Má strašnou spoustu myšlenek roztříštěnou do spousty směrů v jeden jediný moment.
¨4. Komíhavý, nepřirozený oční kontakt, který je buď přehnaně zaměřený a civí na vás, nebo pořád hledá kolem nějaký jiný objekt, na který by se mohla zaměřit. Dělá zajímavá gesta a nikdy se nezdá být příliš uchvácena mluvčím, pokud ovšem nenastane situace, kdy přijde na přetřes její oblíbené téma: to pak zapomene na všechen konverzační manýrismus a vše, co existuje, je jen mluvené slovo.
5. Pečlivé manévrování s obličejovými rysy, které mění tak, aby ukázaly, kdo opravdu je a jak se cítí.
6. Nepřirozené pohyby celého těla, podivný postoj, pokmitávání sebou. Tomu se říká stimming a málokdo o něm v Čechách ví.
7. Je až sladká ve své naivnosti či dětskosti, z které nikdy úplně nevyrostla. Je nanejvýš jako teenager a pořád mívá návaly emocí a prožívá velmi silně to, co se děje jí i jiným.
8. Nezpochybnitelně originální způsob sebevyjadřování – ať už v myšlenkách, psaní, umění. Vše je rozšířením jejího většího, širšího já.  Šíří otevřeně svou touhu po sebenalezení a pochopení, a my vidíme upřímnou duši, která hledá někoho, kdo by ji pochopil.
9. Nejdřív vypadá nestabilně, ale je to osobnost, u které lze předpovídat její další činy, a která je stabilní. Staví se k životu jako měsíc ke svému měsíčnímu cyklu a kytka k ročním obdobím-zdánlivě neviditelné, jemné změny, mění její postoje a chování. Padá a zvedá se. Otevře se a zase se uzavře.
10. Neustále je v hlubokém přemítání nad sebou a vším ostatním. Ať už se řeší cokoliv.